Äntligen är det dags!

Himledalens Föräldraförening

en gemensam föräldraförening för alla tre skolorna i Himledalen

Torsdag 5:e november kl. 19.00 ses vi i matsalen på Göthriks Skola

Vilka ska vara med på det här då?

Alla som har barn som går i Himledalens skolor och som vill engagera sig för att eleverna ska få ut ännu mer av sin tid i skolan är välkomna.  Det spelar ingen roll om du bara är nyfiken på vad det handlar om eller om du vill gå in i den kommande styrelsen. Kom och lyssna och säg vad du tycker. Vad ska föräldraföreningen jobba med? Kan du tänka dig att baka en kaka till en aktivitet någon gång? Kan du tänka dig att vara med och ordna aktiviteter? Vill du sitta i styrelsen? Har du bra idéer på vad Föräldraföreningen ska göra eller inte göra så var med och tyck. Ju fler vi är desto bättre blir det.

Hoppas att vi ses!

Hälsningar Himledalens Föräldraråd

Leif Dahl, Inger Brosved, Marie Knutsson, Ann-Louise Scheuer,

Frida Carlsson och Agneta den Braver