Information om fotografering i samband med luciafirande

Det finns tillfällen då vårdnadshavare eller annan anhörig vill fotografera och filma barn, exempelvis vid skolavslutningar och andra firanden. Detta är givetvis tillåtet men kom ihåg att inte sprida fotografier och filmer av andras barn t.ex. via internet utan att ha kommit överens med de andra barnens vårdnadshavare om detta.

/Rektor

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s