Friidrottsdag måndag 30/9

På måndag 30/9 är det dags för friidrottsdag för Rolfstorps elever i år 1-9. Eleverna kommer att arbeta i åldersblandade grupper och det gäller att samla så många poäng som möjligt till sin grupp. Dagen börjar med samling kl.08.40, därefter håller vi på tills ca.12.30. Efter friidrotten går eleverna efter ordinarie schema.

Ta gärna med frukt eller någon macka att äta mellan aktiviteterna. Se till att ha kläder efter väder och ett eventuellt ombyte. Efter aktiviteterna finns det möjlighet att duscha i något av skolans omklädningsrum.

Vi hoppas på en trevlig dag med glada elever och ett kanonväder!

/Lärarna

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s