Välkomna till föräldrarådsmöte!

Vill du vara med och diskutera och påverka skolans verksamhet är du välkommen till föräldrarådets möten. Från skolans sida deltar rektor, och vi sitter ner och samtalar under lättsamma former om det som är bra och sådant som kan bli bättre. Vårterminens möten: torsdag 24 jan klockan 18 tisdag 12 mars klockan 18 onsdag 15 maj klockan 18 Vi ses på personalrummet på Rolfstorp skola. Varmt välkomna!

Hans Stein Rektor Rolfstorp & Skällinge skolor

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s