Glöm inte att tycka till om nya skolorganisationen!

Påminnelse! 
Från kommunens webbplats:

Till och med den 3 december har du möjlighet att tycka till om förslaget till ny skolorganisation och förändringar av upptagningsområden. Varje område har en egen e-postadress dit du kan skicka din synpunkt. När din synpunkt mottagits kommer den att diarieföras och därigenom blir synpunkten en allmän handling. Det innebär att om en person begär ut handlingen är kommunen skyldig, att efter sekretessprövning, lämna ut den. Inkomna synpunkter delges barn- och utbildningsnämnden samt barn- och utbildningsförvaltningens ledning. Inkomna synpunkter kommer också att publiceras på Varbergs kommuns webbplats efter den 3 december.

Email-adress:
skallinge.gothrik.rolfstorp@varberg.se

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s