Danskväll för år 9

Snart är det dags för att Rolfstorps nior att svänga sina lurviga tillsammans med övriga nior i kommunen. Varbergs skolor i samarbete med Dansinspiratörerna kommer nämligen att anordna en danskväll inne i Varberg. Danskvällen kommer att föregås av en eftermiddag på skolan där eleverna får lära sig bugg, vals och foxtrot.

Den gemensamma danskvällen kommer att ske inne i Idrottshallen Varberg den 22 mars mellan kl 19.00-21.30. Det kommer lite mer praktisk information om kvällen vid ett senare tillfälle här på hemsidan. Fram tills dess håll tillgodo med ett informationsbrev från Dansinspiratörerna.
/Lärarna genom Peter

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s