TACK till alla barn i år F-6…

… för en mycket lyckad vintersportdag i Veddige ishall den 2 februari! Tack till er föräldrar som hade fixat med utrustning till era barn också:) övriga fick låna skridskor på plats och det gick ju bra tack vare att vi fått låna skridskor ifrån Vidhögeskolan i Veddige. Det är bra att samarbeta mellan skolorna:)
 Mat och dricka smakade extra bra när man åkt sig trött.

Vi har fått frågor av en del föräldrar om Åkulla och skidåkning. Det blev skridskoåkning istället för skidåkning i år. När vi bokade in vår vintersportdag fanns det inte en snöflinga ”så långt man kunde se in i framtiden”:)

Iskalla hälsningar personalen i skolan.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s