Välkomna tillbaka till en ny termin!

Nu börjar det närma sig terminsstart och vi lärare är laddade och redo. Nu fattas bara våra härliga elever. Hoppas att ni kommer tillbaka nöjda och glada efter all julmat, sovmorgnar och diverse lustigheter.

Imorgon tisdag är det vanlig skoldag som följer det nya schemat (som delas ut första lektionen). Det brukar vara många som glömmer sin skåpsnyckel första dagen efter loven. Ett tips är att leta reda på den redan ikväll.

År 1R, 2R, 8 och 9 har idrott under tisdagen. Ta med idrottskläder!

/ Lärarna genom Peter och Alexandra

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s