Lag 8(1) vann fotbollsturneringen

Måndagens fotbollsturnering blev en lyckad tillställning med många välspelade matcher och glada elever. Det favorittippade lärarlaget stötte dock på nederlag efter nederlag och gick inte ens vidare från gruppen. I grupp A gick 9(1) vidare som gruppetta och som grupptvåa blev 6(1). I grupp B blev 7(2) gruppsegrare och 8(2) grupptvåa. Efter två rafflande semifinaler, varav en fick avgöras på straffar, stod finalen mellan 7(2) och 8(2). Efter en välspelad final stod slutligen 8(2) som segrare!

Glada segrare med tillhörande chokladask och pommac!
Stort grattis! / Lärarna genom Peter

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s