Utflykten till Getterön med klass F-6 den 20 sept.

Vilken tur vi hade med vädret! Vi gav oss iväg från skolan med regn i luften, men det regnade inte innan det var dags att åka hem! Först gav vi oss iväg på upptäcksfärd runt halvön. Därefter åt vi vår matsäck. Mätta gav vi oss ner till stranden för att bygga sandslott. En av grupperna hittade en ”ballongpost” ifrån ett tyskt brudpar! Vi är härmed inbjudna till dom på god mat och dryck:) Blir kanske inte helt lätt att ordna,men ett brev ska vi skicka i alla fall.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s