Friidrottsdag torsdag 1 september

På torsdag är det dags för friluftsdag för Rolfstorps elever i år 1-9. Eleverna kommer att arbeta i åldersblandade grupper och det gäller att samla så många poäng som möjligt till sin grupp. Dagen börjar med samling kl.08.55 vid skolans grusplan och därefter håller vi på tills kl.13.00. För elever från år 3 och uppåt gäller ordinarie schema från kl.13.15.

Viktigt: Ta gärna med frukt eller någon macka att äta mellan aktiviteterna. Se till att ha kläder efter väder och eventuellt ombyte. Efter aktiviteterna finns det möjlighet att duscha i något av skolans omklädningsrum.

Vi hoppas på en trevlig dag med glada elever och ett kanonväder!
/Lärarna genom Peter

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s